Bezpieczne wakacje z Rejestrem Dłużników ERIF

Turysto, zadbaj o bezpieczeństwo swoich wakacji! Sprawdź, jak uchronić się przed skorzystaniem z usług nierzetelnego biura podróży.

Za moment sezon urlopowy – długo wyczekiwany czas dla wielu Polaków. Biura podróży zachęcają nas do skorzystania ze swoich atrakcyjnych ofert. Ich katalogi przepełnione są zdjęciami pięknych pensjonatów, malowniczych krajobrazów i urokliwych plaż. Wybierając wymarzone wakacje, nie powinniśmy jednak sugerować się jedynie fotografiami miejsca czy zapewnieniami sprzedawcy. Rozsądnym posunięciem będzie również sprawdzenie możliwie jak największej ilości informacji na temat wybranego biura podróży. Z danych Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. wynika, że w tym roku wzrosło zadłużenie polskich pośredników wycieczek, dlatego warto mieć się na baczności.

biuro podróży

Kto sprawdza, ten nie zostaje oszukany

Co roku w okresie letnim w wiadomościach pojawiają się informacje o upadku biur podróży. Dla wielu osób zła sytuacja finansowa pośrednika turystycznego to spore zaskoczenie. Tak naprawdę w większości przypadków informacje na temat niewypłacalności danej firmy figurują w bazach biur informacji gospodarczej na wiele miesięcy przed ostatecznym ogłoszeniem upadłości. Sprawdzenie firmy turystycznej pozwoli nam uchronić się przed wieloma nieprzyjemnościami.

sea-bridge-1405259_640

Z okazji nadchodzących wakacji Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. przygotował dla wszystkich turystów specjalną ofertę. W dniach od 9 do 30 czerwca osoby chętne będą mogły nieodpłatnie sprawdzić wybranego organizatora wycieczek w Rejestrze. Więcej informacji o tym, jak sprawdzić biuro podróży, znajdziecie w serwisie infoKonsument.pl.