Moja historia z… informacją pozytywną

Zawsze płacisz rachunki w terminie i rzetelnie wywiązujesz się ze swoich zobowiązań? A czy wiesz, że możesz skorzystać na posiadaniu pozytywnej historii płatniczej? Z serwisu infoPozytywni.pl dowiesz się więcej o informacji pozytywnej i o budowaniu dobrej historii płatniczej. Pan Robert już to zrobił i właśnie w ten sposób uzyskał lepszą wiarygodność kredytową!

Moja historia z informacją pozytywną zaczęła się 5 lat temu, kiedy to z żoną wzięliśmy kredyt na mieszkanie. Raty kredytu i czynsz opłacałem regularnie, nie było żadnych opóźnień. Po pierwsze, chciałem terminowo regulować swoje zobowiązania. Po drugie, zależało mi na tym, żeby nie mieć żadnych długów. Bo po co niepotrzebnie fundować  sobie powód do zmartwień? Potem takie długi zalegają, nie ma jak ich spłacać… Koszmar! No i zgodnie z własnym sumieniem, terminowo płaciliśmy za kredyt i bieżące rachunki. Pozytywnie się zaskoczyłem, kiedy bank zwrócił się do nas z wnioskiem o dopisanie do BIGu pozytywnej informacji o spłacanych przez nas ratach…

Informacja pozytywna o płatniku rzetelnie opłacającym rachunki może zostać wpisana przez usługodawcę w ciągu 14 dni od dnia wywiązania się ze zobowiązania. Usługodawca ma prawo zrobić to z własnej inicjatywy, ale tylko po uzyskaniu Twojej zgody. Sam również możesz zawnioskować u usługodawcy o wpis informacji pozytywnej. Wystarczy złożyć w jego biurze odpowiedni wniosek. Pozytywna historia płatnicza może zaprocentować.

Kiedy postanowiliśmy z żoną, że weźmiemy kredyt na zakup auta, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy go tak szybko. Stary samochód zaczął się psuć, a oboje musimy daleko dojeżdżać do pracy. W banku oceniano nasze możliwości finansowe i bardzo szybko otrzymaliśmy decyzję kredytową. A wystarczyło, że zgodziliśmy się na dopisanie do Rejestru Dłużników ERIF. pozytywnych informacji. I stąd taka prędka decyzja. Nawet nie wiedziałem, że taki wpis może zdziałać tyle dobrego! Dlatego wciąż systematycznie dbam o swoją historię pozytywną i buduję swój wizerunek wśród usługodawców jako rzetelnie spłacający swoje zobowiązania konsument. Świetna sprawa, polecam każdemu!