Pozytywna historia kredytowa pani Danusi

Czy istnieje coś takiego jak pozytywna historia kredytowa? Jak najbardziej tak! Pożyczki i kredyty są dobrym sposobem na podreperowanie domowego budżetu – oczywiście pod warunkiem, że podejdziemy do nich rozsądnie i będziemy terminowo spłacać wszystkie raty. Przeczytaj, jak pozytywna historia kredytowa pani Danusi z Sosnowca pomogła jej spełnić marzenia o zagranicznych wakacjach.

Na początku był kredyt…

W zeszłym roku postanowiłam pożyczyć trochę pieniędzy z banku, bo bardzo potrzebowaliśmy z mężem gotówki na remont mieszkania. Wiedzieliśmy, że nasze oszczędności nie wystarczą. Nieco z ociąganiem (bo nie lubimy pożyczać pieniędzy) postanowiliśmy wziąć kredyt w banku. Wtedy za punkt honoru postawiliśmy sobie, że niezależnie od wszystkiego będziemy regularnie spłacać wszystkie raty.

 

Terminowe regulowanie zobowiązania

Takie rzetelne podejście do spłaty zobowiązania okazało się dla nas bardzo owocne. Co prawda, nie było łatwo każdego miesiąca odkładać pieniądze na spłatę raty, ale za każdym razem przypominaliśmy sobie o złożonej wcześniej obietnicy. Nasza żelazna dyscyplina zdała egzamin – wszystkie raty zostały spłacone w terminie, a my mogliśmy odetchnąć z ulgą, że z czystym sumieniem zakończyliśmy całą transakcję.

 

Wysoka zdolność kredytowa

Jak to jednak w życiu często bywa, po jednym marzeniu przyszło kolejne. Od wielu lat planowaliśmy z mężem wyjazd na wakacje do Włoch. Do zakupu wycieczki brakowało nam jednak trochę funduszy. Znów pojawiło się pytanie – może weźmiemy kredyt? Ja byłam przeciwna, bo nie chciałam się znów zadłużać, ale mój mąż znalazł w Internecie informację o bardzo korzystnej dla nas możliwości. Powiedział: „Poprośmy bank, w którym poprzednio braliśmy kredyt, o pozytywny wpis do biura informacji gospodarczej. Może dzięki temu teraz dostaniemy lepsze warunki pożyczki…”.

 

Nowe marzenie

Okazało się, że nasza pozytywna historia kredytowa stała się bardzo pomocna przy nowym zobowiązaniu. Bank wiedział, że można nam zaufać i zaproponował bardzo atrakcyjne warunki. Dzięki  temu udało nam się spełnić kolejne marzenie. Wszystko dzięki naszej terminowości i rzetelnemu spłacaniu rat.

2 thoughts on “Pozytywna historia kredytowa pani Danusi

  1. greyactiveultra.pl pisze:

    Rewelacyjnie ujęte. Nie ma co dodać. Pozdrawiam!

  2. Bartłomiej pisze:

    Pozytywna historia kredytowa jest niezwykle ważna, gdyż zwiększa naszą zdolność kredytową na lepsze uzyskanie kredytu.

Comments are closed.