Jak niedrogo spędzić walentynki?

Uważasz, że Walentynki to tylko moda i nie należy ich obchodzić? A może jest to według Ciebie najpiękniejsze święto w roku i niecierpliwie na nie czekasz? Bez względu na to, do której grupy należysz, postaraj się, aby w tym dniu Twoja druga połówka poczuła się wyjątkowo. Nie musisz w tym celu tracić fortuny. Poznaj kilka pomysłów na oryginalne i niedrogie spędzenie dnia zakochanych.

Kolacja przy świecach

Wizyta w drogiej restauracji to z pewnością fantastyczny pomysł na spędzenie walentynek, jednak nie jedyny. Stwórz klimatyczny nastrój ekskluzywnego lokalu we własnym w domu. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie nakrycie stołu. Nawet zwykły kuchenny mebel nabierze odświętnego charakteru, gdy położysz na nim obrus (najlepiej w kolorze czerwonym), serwetki oraz naczynia i sztućce. W internecie znajdziesz mnóstwo porad dotyczących odpowiedniego ułożenia zastawy stołowej, więc to zadanie nie powinno Ci przysporzyć większych trudności. Pamiętaj również o świecach. Spowodują, że kolacja będzie niepowtarzalna i romantyczna.

Walentynkowe menu

Dekoracja stołu to jednak dopiero początek przygotowań. Walentynkowa kolacja wymaga odpowiedniego menu. Przyrządzenie prostej i smacznej potrawy to nic trudnego. Możesz się zainspirować jedną z najpiękniejszych animacji Disney’a i ugotować pyszne spaghetti. Wystarczy, że podsmażysz na oliwie pokrojoną w drobną kostkę cebulę, dwa ząbki czosnku i pół kilograma mielonego mięsa. Całość zalej puszką pomidorów i gotuj do momentu, aż sos zgęstnieje. Na koniec przypraw swoje danie solą, pieprzem i dużą ilością ziół. Gotową potrawę posyp startym parmezanem.

Znajdź mnie!

Zaproszenie na romantyczną kolację przy świecach przekaż ukochanej osobie w niecodzienny sposób. W tym celu zorganizuj  walentynkowe podchody. Zabawa jest bardzo prosta. Przygotuj karteczki z wypisanymi wskazówkami. Jedna wiadomość musi odsyłać do drugiej. Na końcu poszukiwań, umieść drobny upominek, na przykład Wasze wspólne zdjęcie oraz zaproszenie na samodzielnie przygotowaną kolację. Bliska Ci osoba z pewnością doceni Twoją pomysłowość i zaangażowanie.

Drobne przyjemności

Wiele osób przyznaje, że walentynki powinny trwać cały rok, dlatego nie warto podkreślać odświętnego charakteru tego dnia. Możesz jednak sprawić, że z pozoru zwykły dzień stanie się wyjątkowy. Jak to zrobić? Powitaj ukochaną (lub ukochanego) śniadaniem do łózka. Nie musi to być jednak tradycyjny naleśnik lub kanapka. Wytnij z kromek chleba lub sadzonego jajka niewielkie serduszka. Następnie włóż do torby bliskiej Ci osoby jej ulubionego batonika lub owoc z przyczepioną karteczką, a na niej wypisanymi życzeniami.  Po pracy pójdziecie na długi spacer, a wieczorem obejrzyjcie film. Nawet jeśli są to „zwykłe” czynności,  zadbajcie o to, aby w walentynki nigdzie się nie spieszyć, więcej rozmawiać oraz cieszyć wspólnie spędzonym czasem.

Wyślij kartkę lub list

Nie wiesz jak wyznać uczucia ukochanej osobie? Brakuje Ci pomysłu i odwagi? Pamiętaj, że najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Własnoręcznie przygotuj kartkę z życzeniami lub napisz długi, romantyczny list i wyślij go tradycyjną pocztą. Innym sposobem, aby wyrazić sympatię „na odległość” jest skorzystanie z usług poczty kwiatowej. Nawet niewielki bukiet dostarczony do pracy lub domu spowoduje, że na twarzy ukochanej zagości uśmiech.