W jaki sposób zakupić stoły do masażu oraz rehabilitacji?

4 lutego 2021 Autor info Wyłączony

Stoły terapeutyczne są zaprojektowane celowo dla terapeutów i masażystów w celu kuracji i masowania pacjentów. Funkcje, jakie powinno się wziąć pod uwagę przy kupnie stołu terapeutycznego omówione są poniżej.

W jaki sposób zakupić stoły do masażu oraz rehabilitacji? Zastosowanie.

Niemało stołów zabiegowych opracowano z myślą o rozmaitych praktykach oraz tak samo jak wiele stołów jest budowanych oraz opracowanych z dedykacją dla praktycznych praktyk terapeutycznych! W większości wypadków stoły do masażu to te, które czasami spełniają podwójne funkcje. Cechą łączną tych stołów jest to, że są one podzielone na części, co gwarantuje rozstawienie dobrej pozycji pacjenta w określonych procedurach oraz indywidualne masowanie pojedynczych obszarów układu nerwowego i mięśniowego.

Dla masażystów oraz ich pacjentów ważnym detalem stołu jest gruba, przydatna wyściółka. Grubsze wyściółki umożliwiają pacjentom wygodniejsze oraz o wiele bardziej zrelaksowane okoliczności w czasie masażu i kuracje, a też są odporne na głębokie naciski wywierane w czasie masażu. Należałoby również postawić na te, które mają dodatkową podpórkę na głowę.

Masaż leczniczy dla kobiet w ciąży jest niezmiernie przydatną specjalizacją. Masaż może złagodzić pojedyncze bóle oraz sztywność mięśni, specyficzne dla ciąży. Dostępne są specjalne stoły z zagłębionymi obszarami, które mogą pomieścić powiększone piersi i brzuch damy w ciąży, gwarantując całkowitą wygodę.

Stoły do fizykoterapii i rehabilitacji sportowej są najczęściej o wiele bardziej płaskie i mniej gęsto wyściełane niż stereotypowe stoły do masażu. W wypadku tych stołów koncentrujemy się mniej na komforcie, a bardziej na umożliwieniu terapeucie funkcjonalnej manipulacji ciałem i zapewnieniu pacjentowi wykonywania dokładnych ruchów terapeutycznych, o jakie profesjonalista poprosi.

Osiągalna przestrzeń: model naścienny lub wolnostojący?

Jeżeli powierzchnia w gabinecie jest ograniczona, masz prawo rozważyć zamontowany na ścianie stół terapeutyczny. Stoły te obracają się w górę bądź też w dół, gdy nie są używane, to właśnie dzięki czemu dostępne jest więcej miejsca.